Pasożyty – pasażerowie na gapę!

Powoli zbliżamy się do końca wakacji, niektórzy już powrócili do normalnej codzienności, ale część z nich wraz z pamiątkami i wspomnieniami z wakacji przywiozła pewnych pasażerów na gapę. Mam na myśli maleńkie, ale uciążliwe i groźne stworzonka, czyli pasożyty. Jednak nie zawsze  zdajemy sobie sprawę z ich posiadania, ponieważ mogą na początku nie dawać żadnych dolegliwości, a często jedynym objawem są zmiany w parametrach krwi. Jeśli w morfologii wynik eozynocytów (kwasochłonnych) jest podwyższony, to może świadczyć, że mamy pasożyty. Przyczyną tej nieprawidłowości w rozmazie krwi może być jeszcze wiele innych powodów, ale najczęściej są  to pasożyty lub alergia. I tu zapewne pojawi się pytanie.Ale skąd miałbym/miałabym złapać te stworzonka? Nie trzeba zbytnio się o to starać, wystarczy, że raz zjemy brudne owoce, warzywa, czy nieumytymi rękoma zjemy kanapkę czy loda i  przy okazji połkniemy jakąś larwę ub jajeczko pasożyta, a jest ich bardzo wiele i nie zawsze przyczyną jest  kontakt z psem czy kotem. Zaczynamy wtedy być nosicielami pasożytów, czy tego chcemy, czy nie. To ukryty pasażer, ale i wróg  naszego organizmu. Pasożyty bytując sobie w naszym organizmie, wydzielają szkodliwe toksyny, które go zatruwają. Na początku nasz układ immunologiczny walczy z nimi, niwelując szkody przez nich wyrządzone, jednak po pewnym czasie zaczyna brakować mu sił i wtedy dopiero możemy zacząć odczuwać różne dolegliwości. Trzeba pamiętać, że pasożyty to nie tylko układ pokarmowy, często zagnieżdżają się również w innych częściach ciała ( wątroba, mózg, płuca, mięśnie, tkanki , oczy).  W zależności od tego, który organ jest zajęty, mamy różne dolegliwości.     Z reguły zawsze pojawiają się zwiększone odczyny alergiczne, których przedtem nie mieliśmy. Może pojawić się trądzik, pryszcze, łojotok, rozmaite, łysienie, grubość pokrywy skórnej, brodawczaki, pęknięcia na piętach, rozdwajanie się i pęknięcia paznokci, częste anginy, polipy, przewlekłe zapalenia migdałków, zatok, nawet chrapanie w czasie snu – wszystko to może wskazywać na to, ze przewód pokarmowy jest porażony. Przyczyny mogą być zwyczajne : kocie lamblie, rzęsistki, pierwotniaki.

Najbardziej charakterystyczne objawy występowania pasożytów :

– zaparcia : infekcja licznymi robakami może zamykać przewody żółciowe i jelitowe, co prowadzi do rzadkich i ciężkich wypróżnień,
biegunki : szereg pasożytów wytwarza substancje doprowadzające do utraty chlorków i sodu co w dalszej kolejności prowadzi do rozwolnionych stolców,
chroniczne gazy i wzdęcia : pasożyty zamieszkujące górną cześć jelit, wywołują zapalenia objawiające się w ten sposób,
– syndrom żołądkowo-jelitowy : pasożyty podrażniają i wywołują zapalenia, co prowadzi do słabego przyswajania substancji odżywczych, w tym tłuszczy, to prowadzi do twardego kału i nadmiaru tłuszczu w stolcu.
bóle w stawach i mięśniach : wywołane przemieszczaniem się pasożytów, lub w wyniku uszkodzeń komórek przez pasożyty lub immunologiczną reakcję organizmu na ich istnienie.
alergie : pasożyty podrażniają, a niekiedy przebijają ścianki jelit, co powoduje przenikanie do organizmu nieprzetrawionych molekuł, co może aktywizować immunologiczną reakcje organizmu,
problemy skórne : pasożyty zwłaszcza pierwotniaki mogą wywoływać pokrzywkę, egzemy, owrzodzenia, opuchlizny, krosty, brodawczaki, zapalenia skóry,
anemia : pasożyty wysysają substancje odżywcze, a także ranią wewnętrznie, co powoduje utratę krwi, poza tym są pasożyty żywią się czerwonymi krwinkami,
– impotencja – rzęsistek żywi się plemnikami,
ziarniaki – to guzy otaczające zniszczone jaja pasożytów, najczęściej występują na ściankach jelita grubego i prostego, mogą być w płucach, wątrobie, jamie brzusznej, macicy.
– nerwowość : toksyczne produkty przemiany materii pasożytów podrażniają układ nerwowy,
bezsenność : częste budzenia się w środku nocy zwłaszcza m-y 2 a 3-cią godziną mogą być wynikiem pozbycia się przez wątrobę toksyn , również w nocy niektóre pasożyty wychodzą przez odbyt co wiąże się z nieprzyjemnymi odczuciami,
hemoroidy : jedną z przyczyn jest rozwój pasożytów ( owsików) pod błoną ścianki jelita prostego,
– zgrzytanie zębami : odzew systemu nerwowego na infekcje pasożytnicze zwłaszcza u dzieci ,
– chroniczne zmęczenie : też może być wywołane obecnością pasożytów,
uszkodzenie systemu immunologicznego : pasożyty osłabiają system immunologiczny obniżając wydzielanie immunoglobuliny A.

Do wyraźnych oznak występowania pasożytów w organizmie można zaliczyć :
– wzrost wagi,
– poczucie nadmiernego głodu,
– spadek wagi,
– nieprzyjemny smak w ustach i zapach z ust,
– astma,
– cukrzyca,
– epilepsja,
– pryszcze,
– migreny,
– choroby serca,
– rak .

Jak widać z powyżej wymienionych objawów, często przyczyną bardzo poważnych dolegliwości mogą być zwyczajne pasożyty.

Pasożyty biorą z organizmu wszystko co najlepsze. Często ludzie dobrze odżywiający się, prowadzący zdrowy tryb życia, nie mogą polepszyć swojego stanu zdrowia. Jest tak dlatego, że uzdrowienie organizmu bez uprzedniego oczyszczenia go z brudu i pasożytów, daje dużo mniejszy efekt.
Niektórzy specjaliści twierdzą, że pasożyty są główną przyczyną otyłości u osób o niepohamowanym łaknieniu. Okradany przez pasożyty organizm domaga się ciągle coraz większej ilości jedzenia, jeżeli ma deficyt minerałów i witamin.

Robaki pasożytnicze  mogą występować w bardzo wielu rodzajach.  Dwa główne podziały to:

1. obłe – obleńce ( nicienie , owsiki, tęgoryjce )
2. płaskie – płazińce ( tasiemce, przywry )

Jednak w rzeczywistości jest ich wiele więcej, na przykład: ameby, pochodzące z krajów tropikalnych, ale często występujące u nas, piwerwotniaki, rzęsistki, chlamydia, lambie.

Jak więc się ich pozbyć? Kuracja jest dosyć długa, bo nawet, jeśli uda nam się szybko wytruć intruzów, to i tak ich martwe organizmy zostaną jeszcze u nas, zatruwając nas od wewnątrz toksynami. Trzeba wtedy oczyścić nasz organizm powoli, stopniowo pozywając się zalegających i trujących mikroorganizmów. Jak tego dokonać? Możemy oczywiście zastosować chemiczne produkty, jednak wtedy zatruwamy również sami siebie, a poza tym nie oczyszczamy naszego organizmu, a o to przecież chodzi.

Proponuję więc  naturalne preparaty, które może dłużej będą walczyły z pasożytami, ale skuteczniej oczyszczą nas z toksyn.

Kuracja przeciwpasożytnicza:

Sok z granatu ( rano na czczo)    

Black Walnut ( Czarny orzech)

Olej z oregano

Czosnek

Pau d’arco

Witamina C,  neutralizująca  toksyny pleśniowe

Probiotyki , zapobiegająca rozwojowi bakterii chorobotwórczych, zwłaszcza w jelitach, ale również w pochwie, przewodach moczowych czy żołądku. Można też zastosować zamiennie zestaw probiotyków z ziołami detoksykującymi

Chlorella ,   ułatwiająca eliminację toksyn
Cat;s Claw , pomagającay w walce się z bakteriami wywołujacymi wrzody żołądka Helicobacter pylori.
Pyłek kwiatowy,  wzmacniający  nasz organizm i podnoszący ego odporność, gdyż w czystym i odpornym organizmie nie ma środowiska do rozwoju patogennych organizmów.

Przy kuracji oczyszczającej po terapii przeciw pasożytniczej, dobrze jest również zastosować plastry detoksykujące, które ostatecznie wyciągną z nas wszelkie szkodliwe substancje i pozostałości po intruzach.

Kiedy już uporamy się z naszymi  pasażerami na gapę, wrócą nam siły i poczujemy się zdecydowanie lepiej, nie zapominajmy o higienie na co dzień, szczególnie o częstym myciu rąk i raczej wystrzegajmy się jedzenia pożywienia, przygotowanego w warunkach przez nas nie znanych.

Dodaj komentarz