Oczyszczanie jelita gawarancją zdrowia

Detox-BlondOczyszczanie jelita grubego – niezawodny sposób, by szybko odzyskać  energię i dobre samopoczucie.

Oczyszczanie jelita grubego jest  często wskazane u osób narzekających na problemy trawienne, zaparcia i biegunki. Problemy te mogą być spowodowane zasiedleniem jelita grubego grzybem candida albicans, pasożytami lub np. syndromem leniwego jelita

Przewód pokarmowy jest miejscem trawienia i wchłaniania niezbędnych substancji odżywczych oraz największą i najbardziej skomplikowaną częścią naszego układu immunologicznego. Ma on kontakt ze  światem zewnętrznym oraz szkodliwymi czynnikami mikrobiologicznymi. Zaburzenie równowagi może prowadzić do rozwoju wielu dolegliwości, które nie są kojarzone z bakteriami, wirusami, grzybami i pasożytami!

W jelicie kosmki jelitowe, pokrywają powierzchnię wewnętrzną śluzówki jelita, umożliwiając  przyswajanie substancji pokarmowych z jelita do krwi. Zawierają one sieć naczyń krwionośnych w których  znajdują się kapilary limfatyczne, do których przechodzą powstałe w trakcie trawienia produkty. Kosmki jelitowe zwiększają w ten sposób powierzchnie wchłaniania. Jeśli jednak jelito jest zanieczyszczone, to nawet najlepsze suplementy nie zostaną wchłonięte. Dodatkowo odporność organizmu będzie coraz mniejsza, ponieważ to właśnie zdrowe jelita odpowiadają za prawidłowo pracujący układ immunologiczny.

Słabo funkcjonujący układ trawienny hamuje przemianę składników odżywczych z pożywienia w energię życiową, której nasz organizm tak bardzo potrzebuje.

toksynyZablokowany układ trawienny nie tylko jest najczęstszym powodem zaparć, lecz także hamuje wydalanie pasożytów i toksyn (autointoksykacja), które następnie gromadzą się we wnętrzu naszego organizmu, co prowadzi do uszkodzenia między innymi wątroby, pęcherzyka żółciowego, trzustki i innych ważnych organów.

Jeśli zaobserwowałeś u siebie któryś z nich może to oznaczać, że nadszedł czas na oczyszczanie organizmu i oczyszczanie jelit:

Śmierć zaczyna się w jelitach” (Hipokrates)

Cytat ten podkreśla, że nawet dziś, w czasach rozwoju cywilizacji chyba nie wypada rozmawiać na temat „najmroczniejszych tajemnic, jakimi są oczyszczanie organizmu i oczyszczanie jelit:

Oczyszczanie organizmu z toksyn, pasożytów i złogów pozwala systemowi trawiennemu w pełni absorbować i wykorzystywać składniki odżywcze: zarówno te dostarczane z pokarmem, jak i te pochodzące z naturalnych suplementów diety.

Oczyszczanie jelita to najprostszy i najbardziej skuteczny sposób przywrócenie prawidłowych funkcji jelita. Według Ajurwedy możemy pozbyć się w ten sposób ok. 80% wszystkich chorób.

Można w bezpieczny i skuteczny, a zarazem naturalny sposób oczyścić jelito i pozbyć się większości schorzeń, z którymi nie mogliśmy sobie do tej pory poradzić.

Przystępując do oczyszczania, warto pamiętać o prawidłowej dieciedieta2, która stosowana konsekwentnie przez długi czas, zagwarantuje naszemu organizmowi -zdrowe ciało i zdrowego ducha, ponieważ według Ayurvedy, jeśli jedno choruje, drugie też cierpi, a więc zdrowe ciało, to zdrowy duch i odwrotnie.

Zachęcam do oczyszczania kompleksowego, czyli połączenie z odgrzybianem, kuracją przeciwpasożytniczą oraz przywróceniem równowagi kwasowo-zasadowej.Na rynku jest wiele preparatów, wspomagających ten proces. Ja jednak  zaproponuję tu  zestaw Colon Pack, składający się z trzech produktów, działających wszechstronnie. Stosując tę kurację należy tylko pamiętać o piciu przynajmniej 2,5L wody dziennie, aby wspomóc wydalanie toksyn przez organizm.

słońceTrzeciego lub czwartego dnia może być pogorszenie samopoczucia, ale po piątym dniu następuje zwykle przesilenie i  poprawa.

Przy bardzo dużym zagrzybieniu organizmu, możemy dodatkowo zastosować ekstrakt z liścia oliwnego. Natomiast przy podejrzeniu trudnych do pozbycia się pasożytów, warto wspomóc kurację wyciągiem z czarnego orzecha.

Po prawidłowo przeprowadzonej kuracji, powinny zniknąć różne oznaki źle pracującego organizmu, np: ochota na słodycze, bóle i zawroty głowy, bezsenność, wzdęcia itp.

Aby jednak nasza kuracja nie poszła na marne, należy dalej pamiętać o prawidłowej diecie, regularnych posiłkach, unikaniu wszelkiej żywności przetworzonej itp.

Zalecane jest w następnym etapie po oczyszczeniu  stosowanie błonnika witalnego, który ma wspaniałe działanie na jelita, o czym przekonało się wielu moich klientów. Zachęcam również do posypywania posiłków mielonymi ziarnami ostropestu, wpływającego na detoksykację, odtłuszczanie oraz prawidłowe funkcjonowanie miąższu wątrobowego, a dodatkowo zmniejszającego  poziom  złego cholesterolu.

Jeśli organizm był przed kuracją silnie zakwaszony, to warto jeszcze zastosować kurację Dr.Jacob’a, przywracającą równowagę kwasowo-zasadową, a jednocześnie  właściwą suplementację minerałową: wapnia, magnezu, potasu, cynku, krzemu  w postaci najbardziej przyswajalnych cytrynianów oraz  witaminy słońca D3, bardzo teraz potrzebnej ze względu na brak promieni słonecznych.woman-spring-detox760x538www.vitalny.pl

Agnieszka Wodzyńska

Dodaj komentarz